Кажуть, що село помре

Навпаки, село вимирає зараз. У більшості сіл немає закладів медицини, а в третині - відсутні дитячі садочки. Школи переважно некомплектні, два-три вчителя ведуть всі предмети.

В процесі об’єднання села не зникають і не об’єднуються в одне. Об’єднуються лише органи управління цими селами. 

 

Кажуть, що центр громади буде далеко

Сьогодні середня відстань від населеного пункту до центру району, де знаходяться органи управління, складає 35-40 кілометрів. Після об’єднання до центру об’єднаної громади буде 20 кілометрів.

В центрі об’єднаної громади будуть знаходитися всі державні органи: пенсійний фонд, органи реєстрації, фонд соціального захисту населення та ін.

У кожному селі буде староста, який зможе видати будь-яку довідку та захищатиме інтереси села у виконкомі ради об’єднаної громади.

 

Кажуть, що школа буде далеко

Діти не ходитимуть, а їздитимуть до найближчої хорошої школи. Оскільки через звільнення коштів, які зараз йдуть на дотування малокомплектних шкіл, держава зможе комплексно фінансувати програму «Шкільний автобус». Завдяки об’єднанню громад сільські діти зможуть отримати якісну освіту, яка дозволить їм вступити до будь-якого вишу.

 

Кажуть, що зміняться межі областей

Реформа не передбачає змін меж областей. Зміниться лише система управління на обласному рівні. Замість облдержадміністрацій будуть обласні ради та їх виконавчі комітети.

 

Кажуть, що не буде медицини

Людей залякують закриттям медичних закладів, але це не відповідає дійсності. На рівні громади в обов’язковому порядку функціонує первинна медицина та швидка допомога. Якщо громада забажає і буде в змозі утримувати медичні заклади більш складного рівня, наприклад, стоматологічний пункт, то так і буде. Якщо людина потребуватиме лікування в стаціонарі та більш складних медичних послуг, вона зможе їх отримати у центрі об’єднаної громади.

Створення цього сайту стало можливим завдяки допомозі Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) через проект ДІАЛОГ

  • Всi права застереженi © 2015-2016
  • dialogueauc.org.ua